Wycieczka na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyjeżdżali w głównej mierze na Zachód, nie jedynie do pracy, lecz też w celach krajoznawczych. Teraz coraz więcej osób obiera kierunek wschodni, bo Wschód wrócił nareszcie do łask. Ten czarujący region to najlepsze miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są także Wycieczki Integracyjne Chortycia. Oczywiście najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym rejonie oraz lubią klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i zamiarem wypraw z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już niemalże zwyczajność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej stronie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, wyborną kuchnią oraz niesłychanie, niemniej jednak to niesłychanie niskimi cenami. Wielu Polaków z zapałem wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, albowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w takim razie na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy nadzwyczaj długo, nieraz nawet kilkanaście godzin. Wynika to z dużego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować i Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Naturalnie, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności oraz polskiego, i ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są niezwykle podobne, wystarczy ich tylko adekwatnie używać.
Najogromniejszą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, świetna kuchni oraz bezmiar inspiracji dla powszedniego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki Integracyjne Chortycia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *